Notice: Undefined index: admin in /lerto-config_small.php on line 5
O nas

 

Jesteś tutaj: O nas

O nas

Transport intermodalny w pierwszym kwartale 2022r. osiągnął masę przewozową blisko 8 mln ton i zostało wykonane przy tym ponad 2 mld tonokilometrów. Ostatnie lata pokazały, że utrzymywany jest stały trend wzrostu na rynku transportu intermodalnego. Tak dobre wyniki tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że hasło „tiry na tory” to już nie tylko pusty slogan, ale sytuacja, która dzieje się i nabiera dużego rozpędu.

Dodatkowe czynniki jakimi są obecnie min. ceny paliw, oraz sytuacja obecna na Ukrainie, brak kierowców, jednoznacznie wskazują na opłacalność i min. ekonomicznośc transportu intermodalnego.

Jesteśmy przekonani, że tak dobre wskaźniki nie są tylko wynikiem trwającego obecnie Europejskiego Roku Kolei i promowania transportu intermodalnego, ale także coraz większą świadomością negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko.

Euro Intermodal Wagon Service jako firma proekologiczna, promująca rozwiązania zmniejszające negatywne skutki transportu drogowego skoncentrował się na wprowadzenie alternatywnych rozwiązań.

Mam przyjemność poinformowania Państwa o nowopowstałym terminalu intermodalnym EIWS w Myszkowie, położonego w doskonałej lokalizacji w pobliżu głównych dróg dojazdowych, w samym sercu Śląska a jednocześnie u styku głównego szlaku kolejowego będącego przy tym północną bramą Śląska. Dysponujemy dwoma placami o łącznej pojemności 3152 TEU z możliwością ich powiększenia, a maksymalna roczna możliwość przeładunkowa wynosi na obecną chwilę niemal 200 tys. TEU.

Analizując potrzeby rynku zdecydowaliśmy się na otwarcie regularnych połączeń intermodalnych pomiędzy naszymi portami GDA/GDY; Niemcami (Duisburg); Holandią (Rotterdam) Belgią (Antwerpia) oraz Włochami (Pordenone). Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnych cenowo połączeń drogowo-kolejowych pomiędzy między min. Pomorzem a Śląskiem a także największymi portami w Europie.

Mam nadzieję, że proekologiczne, nowoczesne i przede wszystkim uzasadnione ekonomicznie rozwiązania intermodalne znajdą się w sferze Państwa zainteresowania.

Jesteśmy pasjonatami kolei, z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą, a także odpowiednim dostosowanym parkiem maszynowym.