Notice: Undefined index: admin in /lerto-config_small.php on line 5
Kontenery

 

Jesteś tutaj: Przeładunki Kontenery

Kontenery

Na polskim rynku transportowym obserwujemy systematyczny wzrost przewozów intermodalnych, co jest pozytywnym trendem, zwłaszcza w odniesieniu do celów Europejskiego Zielonego Ładu. Polityka klimatyczna UE zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz realizację celów postawionych przed państwami członkowskimi, zgodnie z którymi Europa do 2050 r. ma stać się pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie. Mając to na uwadze, konieczne jest ograniczenie
udziału w rynku wysokoemisyjnych środków transportu, choćby poprzez dążenie do przenoszenia ładunków z dróg na kolej. Przewozy intermodalne mają w tym obszarze duży potencjał. Transport w kontenerach cechuje się uniwersalnością, dzięki której stanowi istotny argument do wykorzystywania kolei na większą skalę. Konteneryzacja ładunków staje się coraz bardziej popularna ze względu na szerokie możliwości, jakie daje zastosowanie kontenera w przewozie z wykorzystaniem różnych gałęzi transportu.

Konteneryzacja oraz ich zastosowania w transporcie umożliwiają realne oszczędności zarówno po stronie kosztowej jak i ekologicznej, w rozumieniu zmniejszonego oddziaływania na środowisko.

Na naszym terminalu przeładowujemy kontenery morskie od 20 DV do 45 HC PW ISO jak i nie ISO. Posiadamy depot kontenerowy na 3000 TEU, świadczymy usługi naprawy kontenerów, oraz kompleksowej ich obsługi wraz z ich formowaniem i rozformowywaniem.

Jesteśmy wstanie przeładowywać codziennie trzy składy całopociągowe kontenerów – 132 kontenery
40’ – 264 TEU. – 2772 kontenery miesięcznie – 5544 TEU.